Ścieżki snów

2-dniowy warsztat pracy ze snami cz. I ​Online

Co myślisz o snach, czy masz śniących pacjentów i wiesz jak pracować z materiałem sennym?


Marzenia senne mogą zawierać treści pomocne do głębszego rozumienia zjawisk psychicznych, w tym procesów ​nieświadomych zarówno indywidualnych, jak i kolektywnych. Sny są ekspresją zarówno tego, co już wiemy na swój ​temat oraz tego, czego sobie jeszcze nie uświadamiamy lub nie chcemy się dowiedzieć.


Freud uznawał sny za "królewską drogę do nieświadomości", natomiast dla Junga były one" naturalnym wyrazem ​nieświadomości" - sposobem przekazywania ważnych informacji, pomiędzy nieświadomą psychiką a świadomym ja, ​dotyczących wewnętrznych konfliktów, nierozwiązanych problemów, jednostronnej postawy czy potencjalnych ​kierunków rozwoju.


Praca ze snami nie jest prosta i wymaga czasu. Jak pisała Marie-Louise von Franz, pracę ze snami można porównać ​do pracy w drewnie. Można nauczyć się stolarki ale kontakt z drewnem rodzi się po czasie. Jeżeli chcesz poszerzyć ​swój warsztat pracy i nauczyć się pracy ze snami w podejściu psychologii analitycznej Junga możliwe, że ten ​warsztat jest dla ciebie.





Dla kogo?


Pracować będziemy na materiale sennym pacjentów, dlatego warsztat skierowany jest do praktyków psychoterapii ​z różnym doświadczeniem.


Jak będziemy pracować?


Warsztat łączy w sobie seminarium, konwersatorium, ćwiczenia i superwizje.

Zaczniemy od podstawowych zagadnień i będziemy je pogłębiać. Po każdej części będzie czas na pytania i ​dyskusję. Będą też ćwiczenia i obowiązkowa superwizja materiału klinicznego.


Jak się przygotować?


Przede wszystkim przyjdź z otwartą głową i ze snami swoich pacjentów.



Koszt szkolenia i zapisy

Termin szkolenia:


15-16.11.2024 r.


piątek godz. 12:00 - 19:00

sobota godz. 09:00 - 16:00




Koszt szkolenia:


1 500 zł brutto



Zapisy:


Prosimy o wypełnienie formularza -> Formularz zapisu


kontakt@collectiva-edu.pl




Prowadzący

Dominik Gebler jest psychologiem, psychoanalitykiem ​jungowskim oraz superwizorem szkoleniowym, ​specjalistą terapii traumy i interwencji kryzysowej. ​Jego warsztat pracy ma swoje źródło w doświadczeniu ​treningu Indywidualnej ścieżki szkoleniowej, ​organizowanej przez International Association for ​Analytical Psychology, prowadzonej przez ​analityków i ​superwizorów jungowskich różnej narodowości, ​etniczności, i o odmiennej podstawie kulturowej. A ​także ma swoje ukorzenienie w wieloletnim ​doświadczeniu analizy własnej i superwizji.